Sömnpaket för företag och organisationer

✔️Fakta! De anställda fyller i enkät om sömn, sömnvanor och sömnproblem.

✔️Föreläsning

✔️Sömnskola i praktiken. Tre onlineträffar där vi tränar sömn i praktiken


Totalpris företag: 995€ inkl moms.

Vi inleder med en enkät om de anställdas sömnvanor. Har de svårt att somna? Är de tillräckligt utvilade då de vaknar? 5-10 frågor som ger en nulägesbild.

En 90 minuters föreläsning där vi bland annat pratar om vad som händer i kroppen när vi sover, vad som händer i kroppen om vi inte sover, hur mycket vi behöver sova och vi går förstås igenom tips på hur vi kan förbättra sömnkvaliteten.

Därefter fortsätter vi med tre stycken 30-minutersträffar (en onlineträff per vecka) där vi går igenom övningar som förbättrar insomning och sömn. Deltagarna får enkla 5-minutersövningar att göra på egen hand mellan träffarna.

Om Johnny Granholm

Johnny har hjälpt både långdistanslöpare Camilla Richardsson och trestegshoppare Emma Pullola att sova bättre, trots att de redan sov bra. Redan efter tio dagar visade Emmas sömnuppföljning att sömnkvaliteten förbättrats och Camilla säger att hon sovit betydligt bättre sommaren 2019 än tidigare.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s